? Egy oxigéntartalmú szénvegyület molekulaképlete azonos a tapasztalati képletével. Ha a vegyület az elméletihez képest 80%-os oxigénfeleslegben elégetjük, akkor az égéstermékben azonos térfogat%-ban van jelen az oxigén, a vízgőz és a szén-dioxid.


Mi a vegyület molekulaképlete?


Kérlek vezessétek is le

Köszönöm



2020. okt. 10. 12:17
 1/1 anonim ***** válasza:

CxHyOz + (x + y/4 - z/2) O2 = x CO2 + y/2 H2O

CxHyOz + 1,8 ∙ (x + y/4 - z/2) O2 = x CO2 + y/2 H2O + 0,8 O2

x = 0,8

y/2 = 0,8

y = 1,6

x/y = 0,8/1,6 = 1/2

CH2O, HCHO

2020. okt. 10. 12:56