Wanna quy kérdése:

Egy hordozható televízió készülék t = 90 percen keresztül üzemel I = 2500 mA áramot vesz fel az U = 12V-os akkumulátorból. Mekkora töltésmennyiséget használ fel a készülék a megadott idő alatt? Mekkora a villamos munka? Valaki segít pls


2020. okt. 8. 10:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Q = t * I

W = U * I * t

SI-egységeket kell használni, azaz másodpercet, ampert és voltot.

2020. okt. 8. 15:27
 2/2 anonim ***** válasza:

A 90 percet átváltod másodpercre: t=90 perc=90·60=5400 s.

Az áramot átváltod amperre: I=2500 mA=2500/1000=2,5 A

A töltésmennyiség. Q=I·t=2,5·5400=13500 As

A villamos munka: W=P·t=U·I·t=U·Q=12·13500=162000 Ws

Mivel ez nagy szám célszerű átváltani Wh-ba: W=162000/3600=45 Wh


Vagy számolhatsz rögtön az elején órával (90 perc=1,5 óra):

Q=I·t=2,5·1,5=3,75 Ah

W=U·Q=12·3,75=45 Wh

2020. okt. 8. 21:51