MrRick kérdése:

Egy faluban 1000 ház van. Ezek közül 250-ben van autó,900-ban hűtőszekrény,950-ben televízió és 990-ben rádió. Legalább hány házban van autó, hűtőszekrény, televízió és rádió?


Ehhez az aprócska feladsthoz szeretnék segítséget kérni.

Előre is köszi.


2019. jan. 4. 16:35
 1/2 Ezaza válasza:
90-ben.
2019. jan. 4. 20:54
 2/2 Ezaza válasza:

Nem vagyok jó a magyarázatokban de azért megpróbáltam érthetően leírni:

Ugye van 990 házad ahol van rádió akkor marad 10 ahol nincs. Ezek után kell úgy "elraknod" a tvket, hűtőket és autókat a házakba, hogy a lehető legkevesebben legyen mind a 4 tárgyból.

Ha van 950 televízió akkor abból 1000-990=10 beraksz abba amelyikbe nincs rádió és a maradékot berakod azokba a házakba amelyekbe van, így marad 950-10=940 ház ahol van tv és rádió is.

Aztán ha van 900 hűtő akkor abból 1000-940=60at beraksz azokba a házakba amelyikbe nincs rádió és tv is egyszerre, a maradékot pedig berakod azokba amelyekben mindkettő van, így kapsz 900-60=840 ház ahol van tv, rádió és hűtő is.

Végül pedig van 250 autó, abból 1000-840=160at beraksz abba a házakba amelyikbe nincs rádió, tv és hűtő is egyszerre, maradékot berakod azokba amelyekbe van, így marad 250-160=90 ház ahol van tv és rádió is.

2019. jan. 4. 21:17