Nem tudom meghatározni az x-et, van aki segítene?


Szóval az egyenlet:


1/3 = 3/x



2020. okt. 6. 10:53
 1/6 A kérdező kommentje:

x = (3/1) / (1/3)


a tanár így fejezte ki, de nem értem miért, a levezetés érdekelne, nem csak a válasz

2020. okt. 6. 10:55
 2/6 A kérdező kommentje:
az ott emeletes tört akarna lenni, vagyis az eredmény 9
2020. okt. 6. 10:55
 3/6 anonim ***** válasza:
Mindkét oldalt megszorzod x-szel és 3-mal. Akkor eltűnnek a törtek és lesz x= 3*3
2020. okt. 6. 10:57
 4/6 A kérdező kommentje:

aztaaaa

köszi szépen

2020. okt. 6. 11:12
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A tanár vette mindkét oldalnak a reciprokát.

3/1=x/3

Ez írható így is:

3/1=(1/3)x.

Mindkét oldal osztotta 1/3-dal

x=(3/1)/(1/3)

2020. okt. 6. 11:13
 6/6 anonim ***** válasza:
Képzeld azt, hogy bővíteni kell a törtet. Egy harmad az vajon 3 hányad?
2020. okt. 6. 11:27