Szóval az egyenlet:
1/3 = 3/x
2020. okt. 6. 10:53
1/6 A kérdező kommentje:
x = (3/1) / (1/3)
a tanár így fejezte ki, de nem értem miért, a levezetés érdekelne, nem csak a válasz
2020. okt. 6. 10:55
2/6 A kérdező kommentje:
az ott emeletes tört akarna lenni, vagyis az eredmény 9
2020. okt. 6. 10:55
3/6 anonim válasza:
Mindkét oldalt megszorzod x-szel és 3-mal. Akkor eltűnnek a törtek és lesz x= 3*3
4/6 A kérdező kommentje:
aztaaaa
köszi szépen
2020. okt. 6. 11:12
5/6 anonim válasza:
A tanár vette mindkét oldalnak a reciprokát.
3/1=x/3
Ez írható így is:
3/1=(1/3)x.
Mindkét oldal osztotta 1/3-dal
x=(3/1)/(1/3)
6/6 anonim válasza:
Képzeld azt, hogy bővíteni kell a törtet. Egy harmad az vajon 3 hányad?