Ha negatív számot szorzok pozitívval, akkor a végeredménynek milyen előjele lesz?

2020. okt. 4. 13:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Negatív
2020. okt. 4. 13:38
 2/13 anonim ***** válasza:
6%
Attól függ, hogy melyik a nagyobb.
2020. okt. 4. 13:50
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Ne hallgass a #2-re!
2020. okt. 4. 13:51
 4/13 anonim ***** válasza:
7%
Ne hallgass a #3-ra!
2020. okt. 4. 13:53
 5/13 StrongWoman ***** válasza:
87%
NEGATÍV
2020. okt. 4. 13:57
 6/13 anonim ***** válasza:
7%

Mondom, hogy attól függ, hogy melyik a nagyobb!!!

Ha a pozitív a nagyobb, akkor negatív.

Ha a negatív a nagyobb, akkor pozitív.

Ezt cáfolja meg, aki tudja ;)

2020. okt. 4. 14:01
 7/13 A kérdező kommentje:
:(
2020. okt. 4. 14:02
 8/13 anonim ***** válasza:
84%

Bocsi kérdező!

Tényleg negatív lesz amúgy...xd

2020. okt. 4. 14:03
 9/13 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk anno evvel a példával tanították:

(-2)*2=-4 negatív, míg (-2)*(-2)=4 pozitív.

A +*- vagy -*+ mindig negatív.

A +*+ vagy -*- mindig pozitív.

2020. okt. 4. 14:03
 10/13 anonim ***** válasza:
83%

Először is, mit jelent a szorzás?


5*3 azt jelenti, hogy veszünk 5 darab 3-ast, majd azokat összeadjuk, vagyis


5*3=3+3+3+3+3=15


Ugyanezt a negatív számok esetén is meg tudjuk tenni;


5*(-3)=(-3)+(-3)+(-3)+(-3)+(-3)=-3-3-3-3-3=-15


Ez minden esetben így lesz igaz, tehát pozitív és negatív szám szorzata negatív lesz.


Ha elfogadjuk, hogy a szorzótényezők pozitív*negatív esetben is felcserélhetőek úgy, hogy az eredmény ne változzon, akkor


5*(-3)=(-3)*5=-15, tehát itt is negatív lesz az eredmény.


Ezt úgy érdemes megjegyezni, hogy ha különböző (nem 0) előjelű számokat szorzunk össze, akkor az eredmény mindig negatív, ha pedig azonos előjelűeket, akkor azok eredménye mindig pozitív.

2020. okt. 4. 14:58
1 2