Számítsa ki az f(x) = 2−2x+3 függvény felezési idejét! Hány másodperc a felezési idő, ha az időt percben mérjük?

Valaki ebben tudna segíteni? Nagyon megköszönném

2020. szept. 30. 19:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Írd le rendesen a függvény!

Talán f(x)=2^(-2x+3)?

2020. szept. 30. 19:36
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha ez van, akkor

f(0)=8

f(T)=4

2^(-2T+3)=2^2

kölcsönösen egyértelműség miatt

-2T+3=2

T=1/2

A felezési idő 30'

2020. szept. 30. 19:41