Számítsa ki az átlagárát az üzletbe érkezett tejszínnek!
Az őstermelőtől 12 literrel összesen 17280Ft nettó beszerzési áron. A boltban vásároltunk 36 db 0,5 literes tejszínt darabonként 592 Ftos nettó beszerzési áron. A nagykereskedő literes tejszínt tudott hozni 10 litert,literenként 1100Ft-os nettó áron.
a.,Hány liter tejszínt szereztünk be?
b., Mennyi volt összesen a kifizetett nettó beszerzési ára?
c.,Mennyi volt bruttóban a beszerzés értéke,ha a tejszín áfakulcsa 18%?
d.,Mennyi volt 1 liter tejszín nettó,és bruttó átlagára?
2020. szept. 28. 14:51
1/1 anonim válasza:
a) 12+36*0,5+10=12+18+10=40
b) 17280+36*592+10*1100=49592
c) 49592*1,18=58518,56
d)
49592/40=1239,8
55518,56/40=14652,964