Számítsa ki a kiindulási gázelegy anyagszázalékos összetételét
Kérlek levezetéssel írjátok.
Köszönöm szépen
2020. szept. 21. 17:24
1/1 anonim válasza:
Szia!
Legyen benne x mol CH4, y mol C2H6, z mol C2H4.
Tömege 262 gramm, tehát 16x+30y+28z=262 (1-es egyenlet)
1 mol etén 1 mol (79,9*2 g) brómot köt meg, tehát z mol etén 159,8z mol brómot köt meg, tehát egyenletben:
4,05*262=16x+30y+28z+159,8z (2)
Mennyi CO2 molekula keletkezik az égetéskor? Az itt fel nem írt egyenletekből látszik, hogy x+2y+2z mol.
Mennyi H2O? Hasonlóan 2x+3y+2z.
Egyenletben: 23/18*(x+2y+2z)=2x+3y+2z (3)
Három egyenlet, három ismeretlenre, innen matek.
Ha kérdésed van, privátban megbeszéljük!
Kellemes estét