Egy metánból, etánból és eténből álló gázelegy tömege 262g. A gázelegy tömege teljes brómaddíció után 4,05-szorosára nő. A gázelegy tökéletes elégetésekor 23/18-szor annyi vízmolekula keletkezik, mint amennyi szén-dioxid-molekula.?


Számítsa ki a kiindulási gázelegy anyagszázalékos összetételét


Kérlek levezetéssel írjátok.

Köszönöm szépen



2020. szept. 21. 17:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Legyen benne x mol CH4, y mol C2H6, z mol C2H4.

Tömege 262 gramm, tehát 16x+30y+28z=262 (1-es egyenlet)

1 mol etén 1 mol (79,9*2 g) brómot köt meg, tehát z mol etén 159,8z mol brómot köt meg, tehát egyenletben:

4,05*262=16x+30y+28z+159,8z (2)

Mennyi CO2 molekula keletkezik az égetéskor? Az itt fel nem írt egyenletekből látszik, hogy x+2y+2z mol.

Mennyi H2O? Hasonlóan 2x+3y+2z.

Egyenletben: 23/18*(x+2y+2z)=2x+3y+2z (3)

Három egyenlet, három ismeretlenre, innen matek.

Ha kérdésed van, privátban megbeszéljük!

Kellemes estét

2020. szept. 25. 22:02