A feladat egy engyenletrendszer:(uj változó bevezetésével hogy kell megoldani?) a=2x-y b=2x+y
(9/2x-y)+(7/2x+y)=2
(6/2x-y)-(14/2x+y)=-4/3
2020. szept. 16. 20:04
1/1 anonim válasza:
9/a + 7/b = 2
6/a + 14/b = -4/3
A felsőt szorozd meg 2-vel:
18/a + 14/b = 4
6/a + 14/b = -4/3
Felsőből vond ki az alsót:
12/a = 16/3
Innen meg már pitiáner.