A feladat egy engyenletrendszer:(uj változó bevezetésével hogy kell megoldani?) a=2x-y b=2x+y

(9/2x-y)+(7/2x+y)=2

(6/2x-y)-(14/2x+y)=-4/3



2020. szept. 16. 20:04
 1/1 anonim ***** válasza:

9/a + 7/b = 2

6/a + 14/b = -4/3


A felsőt szorozd meg 2-vel:

18/a + 14/b = 4

6/a + 14/b = -4/3


Felsőből vond ki az alsót:

12/a = 16/3


Innen meg már pitiáner.

2020. szept. 16. 20:17