2020. szept. 13. 19:40
 1/2 anonim válasza:

Integrate[1/(x^2 - x + 1)] = (2 tan^(-1)((2 x - 1)/sqrt(3)))/sqrt(3)

wolframalpha.com

2020. szept. 13. 19:44
 2/2 anonim ***** válasza:

Átalakítod így

1/((x-1)^2+3/4)=4/3*1/(((x-1)/(sqrt(3)/2)^2+1)


Innen helyettesítéssel.

2020. szept. 13. 21:32