2020. szept. 13. 19:40
1/2 anonim válasza:
Integrate[1/(x^2 - x + 1)] = (2 tan^(-1)((2 x - 1)/sqrt(3)))/sqrt(3)
wolframalpha.com
2/2 anonim válasza:
Átalakítod így
1/((x-1)^2+3/4)=4/3*1/(((x-1)/(sqrt(3)/2)^2+1)
Innen helyettesítéssel.