400000-nak mennyi a 15%-a? Illetve 400000-nak a 12%-a?


2020. aug. 22. 19:43
 1/4 anonim ***** válasza:
92%
Ez valani tréfa?
2020. aug. 22. 19:47
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

400.000×0,15=60.000 és 400.000×0,12=48.000

De fejben is könnyen kiszámolhatod, ha megnézed, hogy mennyi az 1%-a, azt úgy kapod meg, hogy elosztod százzal - nyilván. Százzal úgy osztod el, hogy a végéről letörölsz két nullát, azaz az 1%-a 4000. Aztán mivel 12 és 15% érdekel, beszorzod a négyezret ennyivel. 12×4000 és 15×4000. Mind a kettőt nagyon könnyű fejben kiszámolni, mert 10×4000 az nyilván 40.000 (egy nullát hozzáírsz a végéhez) és 2×4000 az 8000 és a kettőt összeadva 48 ezer, mint tudjuk. A másikat még könnyebb kiszámolni, mert 10×4000 az 40.000 és 5×4000 az a fele, tehát 20.000. 20+40 meg 60, ugyebár...

2020. aug. 22. 19:54
 3/4 anonim ***** válasza:
79%

60 000

48 000

2020. aug. 22. 19:54
 4/4 anonim ***** válasza:
76%

400.000 * 15% = 60.000

400.000 * 12% = 48.000


Bármelyik zsebszámoló - akár online is - kiszámolja neked, csak úgy kell beütni, hogy összeg (szer) százalék érték, utána megnyomod a százalék gombot, az egyenlőségjel helyett, és akkor megkapod a végösszeget. (én most csak a szemléltetés miatt használtam az egyenlőség jelet, de a gépen nem kell.)

Némely online számológépen a szorzás jele *, szóval így kalkulálj máskor.

2020. aug. 22. 19:55