52 alat az 5 öt hogy helyettesítjük be a hagyományos n!/(k!*(n-k)!) képletbe? Hogy néz ki papíron a számítás módja?

2020. júl. 11. 13:21
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
52! / (5! * 47!)
2020. júl. 11. 13:23
 2/7 anonim ***** válasza:
64%

N=52

K=5


Ha számológéppel számolod akkor 52 nCr 5 =...

2020. júl. 11. 13:39
 3/7 A kérdező kommentje:
Tehát 5!x47! eredményét osztom 52! és ez mondja meg hány féleképpen választhatok ki k darabot n darabból?
2020. júl. 11. 13:40
 4/7 anonim ***** válasza:
64%
Fordítva! az 52!-t osztod az 5!*47! eredményével. Ez mondja meg azt, hogy hányféleképpen választhatsz ki 52 elem közül 47-et, ha a kiválasztás sorrendje nem számít. (pl. 52 ember közül kiválasztod azt a 47-et, akit elküldesz egy versenyre)
2020. júl. 11. 13:51
 5/7 A kérdező kommentje:

Volna még egy kérdésem ez az 5/6 hogy jön ki ebben?

Ev= -10x1/2+-5x1/6+10x1/6+20x1/6=-5/6

2020. júl. 11. 14:31
 6/7 anonim ***** válasza:
=-5-5/6+5/3+10/3=-5-5/6+15/3=-5-5/6+5=-5/6
2020. júl. 11. 15:54
 7/7 A kérdező kommentje:

Öregem ez nekem eddig kínai. Akár ugyan ezt is meg kérdezhetném hogy ez hogy jön ki? =-5-5/6+5/3+10/3=-5-5/6+15/3=-5-5/6+5=-5/6 xD


Valami le írást is szolgáltass nekem ne csak egyenletet. Most a 1/6 okat össze adjuk meg az 1/2 és az 5/6 lesz? Ráadásul minuszba?



Amúgy itt a teljes példa hogy kifejtősebb legyen mi ez:



Az egyik kaszinó a következő játékot kínálja:

10 zsetonért egy játékos egyszer dobhat kockát. Egyesnél, kettesnél vagy hármasnál elveszíti a tétjét, négyesnél visszakap öt zsetont, ötösnél húsz zsetont, hatosnál pedig 30 zsetont kap vissza. Vajon +EV ez a játék?

Ahhoz, hogy meghatározzuk a várható értéket, először is szükségünk van az összes lehetséges eredményre. Ebből hat van, nevezetesen a kocka számai egytől hatig. Három közülük azonban egymással megegyező eredményre vezet, így össze lehet foglalni azokat. Mivel minden szám 1/6 valószínűséggel jön ki, a következő egyenletet kapjuk:

x1 = −10, p(x1) = 1/6 +1/6 + 1/6 = 1/2

x2 = −5, p(x2) = 1/6 (téted felét elveszíted),

x3 = 10, p(x3) = 1/6

és

x4 = 20, p(x4) = 1/6

Ezzel már ismerjük az összes szükséges mennyiséget, és számológéppel, ceruzával papíron, vagy fejben gyorsan kiszámíthatjuk a várható értéket. Ez ebben az esetben

A dobás eredménye 1,2 vagy 3 A dobás: 4 A dobás: 5 A dobás: 6

2020. júl. 11. 18:02