Ezeknek a számoknak mennyik az értékei?


3125 a -1/5-en, 32 -0,8.-on, 1296 -1,5.-en ,

számologéppel kitudtam valamit de már nem is biztos hogy jól csináltam :S


2010. aug. 1. 13:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Kitevőkben a tört azt jelenti, hogy vonj gyököt, a negatív előjel pedig azt, hogy vedd a reciprokát.

A megadott számokról tudnod kellene, ha máshonnan nem, a függvénytáblázatból, hogy 3125 = 5^5, 32 = 2^5, 1296 = 6^4,

és -0,8 = -8/10 = -4/5, -1,5 = -3/2.

Tehát a 3125-ből ötödik gyököt kell vonni, és venni a reciprokát, így 3125 = 5^5, ötödik gyöke 5, ennek reciproka 1/5.

32 ötödik gyöke 2, ennek negyedik hatványa 16, ennek reciproka 1/16.

1296 négyzetgyöke 36, aminek harmadik hatványa 36*36*36, aminek még a reciprokát is kell venni.

Remélem, már érted.

2010. aug. 1. 13:30