3 krapek elment egy hétvégére 1 szállodába.Összesen 30 dolcsiba került nekik 1 éjszaka vagyis fejenként 10 dolcsi

A szálloda főnök ugy gondolta hétvége van és 5 dolcsit visszaad a 3 krapeknak.Az inassal visszaküldte de az inas a liftben elrak 2 dolcsit mert nem tudná hármójuk között normálisan elosztani igy csak 3 dolcsi kerül vissza.igy 10 dollár helyett fejenként 9 dolcsi az éjszaka.na akkor számolás 9x3=27+2amit az inas lenyultaz 29dolcsi hol van 1 dolcsi?


2010. aug. 1. 10:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A 27-hez nem hozzá kell adni a 2 dollárt hanem levonni, mert a 25-höz viszonyítunk. Amit összeszoroztok, hogy a három ember 3*9=27-et fizettek, abból 25 dollár van a tulajnál, és 2 dollát a hordárnál. A hiányzó 3 dollár pedig ugye a szétosztott 3 dollár.
2010. aug. 1. 11:04
 2/4 anonim ***** válasza:
90%
Jaj ez a kérdés már annyiszor volt! Miért nem használod a keresőt? Tessék: http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__18..
2010. aug. 1. 11:04
 3/4 anonim ***** válasza:
96%

nem olvasom el az előzőket, biztos már mondta valaki, de:


a dollárok elhelyezkedése:

25 a főnöknél

2 a hordárnál

3 vissza hozzájuk.


Úgy is lehetne mondani, hogy fejenként fizettek 9-et, ez összesen 27, és ebből 25 ment a főnökhöz, és 2 a hordárnál kötött ki.

2010. aug. 1. 11:17
 4/4 anonim ***** válasza:
9x3=27+2 nem helyes nem 30ba kerult vegul a szoba hanem 25 ben szal 9x3=27-2. Pontozhatsz!
2010. aug. 4. 10:13