2020. jún. 11. 12:07
1/3 anonim válasza:
Gondolkodjunk visszafelé;
-egy (valamilyen) számhoz hozzáadtad a 2/5 részét, és 42 lett az eredmény. Ezzel a számnak a 7/5 részét kapod, ami a 42. Ha a 7/5 rész 42, akkor az 1/5 rész 42:7=6, akkor az 5/5=1 egész rész 5*6=30.
-egy (valamilyen) számnak vetted a 80%-át, és 30-at kaptál. Ekkor a 10%-a 30:8=3,75, 100%=1 egész része 10*3,75=37,5.
-a 37,5-nek és egy másik számnak az összege 75. Nem nehéz kitalálni, hogy ekkor a másik szám a 75-37,5=37,5.
Ugyanez persze felírható egyenlettel, egyenletrendszerrel is.
2/3 anonim válasza:
a+b=75
0,8a+2/5a=42
Két egyenlet, két ismeretlen.
6/5a=42
a=35
35+b=75
b=40
3/3 anonim válasza:
#1 ezt túlbonyolítottad és az eredmény sem jó:
37,5×0,8+2/5×37,5=45
A feladat szerint 42 kellene legyen...
#2 megoldása egyszerű és teljesen jó.