Tudna nekem valaki segíteni ebben ,mert bárhogy próbálkozom fogalmam sincs hogy kell megcsinálni.2020. jún. 10. 14:18
1/4 anonymousreview60 válasza:
T = 34 cm² = r²·pi
A = r²·pi
F = 2A + 2r·pi·h
V = A·h
2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Van még egy ebben is tudnál segíteni?
Egy henger alapú edény (belső) alapkörének sugara 10 cm. Milyen magasan áll a beletöltött 3 liter
víz?
Én úgy csináltam hogy a 3l-t átváltottam cm3-be de ezután megint nem tudom mit kell.
2020. jún. 10. 14:55
3/4 anonim válasza:
Az első válaszoló válaszában ott vannak a képletek.
1. Kiszámolod az alapkör területét:
T = r²·pi
2. Térfogat
V = T·h
A térfogat adott, az alapterületet kiszámolod. Tehát a magasság (h) kell.
h=V/T
4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2020. jún. 10. 15:08