Ha egy egyenes körhenger alaplapjának területe 34 cm2 , magassága 48 cm. mekkora a felszíne és a térfogata?

Tudna nekem valaki segíteni ebben ,mert bárhogy próbálkozom fogalmam sincs hogy kell megcsinálni.

2020. jún. 10. 14:18
 1/4 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

T = 34 cm² = r²·pi

A = r²·pi

F = 2A + 2r·pi·h

V = A·h

2020. jún. 10. 14:28
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm.Van még egy ebben is tudnál segíteni?

Egy henger alapú edény (belső) alapkörének sugara 10 cm. Milyen magasan áll a beletöltött 3 liter

víz?

Én úgy csináltam hogy a 3l-t átváltottam cm3-be de ezután megint nem tudom mit kell.

2020. jún. 10. 14:55
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló válaszában ott vannak a képletek.

1. Kiszámolod az alapkör területét:

T = r²·pi

2. Térfogat

V = T·h


A térfogat adott, az alapterületet kiszámolod. Tehát a magasság (h) kell.

h=V/T

2020. jún. 10. 15:07
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2020. jún. 10. 15:08