Hány darab elektront tud a terhelésen áthajtani egy 2000 mAh-s akkumulátor? (Az elektron töltése –1,6 · 10–19 C.)


2020. jún. 6. 21:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Eljenek a hulye fizikapeldak! Most hirtelen nem tudom ez milyen esetben lenne erdekes, talan ha valaki akkurol probalna elektrolizist vegezni, bar meg abban sem vagyok biztos. (sokszor tobbet szamit az akku feszultsege, bizonyos szint ala sokat nem szabad meriteni, ill. a fogyasztonak adott feszultsegre van szuksege, ha az ala merul az akku, onnantol nem uzemeltetheto).

Hogy a kerdesre is valaszoljak: A Coulomb definicio szerint az a toltes, amit 1A aram 1s ido alatt szallit. Szoval at kell valtani az akku kapacitasat (mAh) es az elektron tolteset (C) valami kozos mertekegysegre, aztan leosztani az elobbit az utobbival. 1A=1000mA, valamint 1h=3600s, innentol 2000mAh=3.6*2=7.2 As, a 1C=1As. 7.2/(1.6*10^-19)=4.5*10^19 darab elektront jelent (a minusz miatt az akku - sarkatol a + fele halad).

2020. jún. 7. 17:12
 2/2 anonim ***** válasza:
Az atvaltast asszem elirtam, nem 7.2 As van, hanem 7200, ennek megfeleloen a vege 4.5*10^22 darab.
2020. jún. 7. 17:15