Statisztika, matek. Segítene valaki?SOS


Egy osztályban a következőképpen oszlottak meg az érdemjegyek matematikából és fizikából:

Jeles Jó Közepes Elégséges Elégtelen

Matematika 5 8 10 7 2

Fizika 3 11 14 3 1

a) Határozd meg az érdemjegyek átlagát!

b) Jellemezd az adatok szóródását mindkét tárgy esetében!

c) Rajzold meg mindkét tantárgyból az érdemjegyek százalékos megoszlását mutató kördiagramot.



2020. jún. 5. 10:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez nagyon egyszerű!

Ha gondolod segíthetek!

2020. jún. 5. 10:41
 2/6 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

a) átlag = (jegy1·darabszám1 + jegy2·darabszám2 + ...)/(db1+db2+...)

b) szórásnégyzet = (db1·(átlag-jegy1)^2 + db2·(átlag-jegy1)^2 + ...)/(db1 + db2 + ...)

szórás = négyzetgyök(szórásnégyzet)

c) Excelben egy oszlop a jegyekkel, egy másik a darabszámmal -> kördiagram.

2020. jún. 5. 10:43
 3/6 A kérdező kommentje:
Kérlek segítsetek!!
2020. jún. 5. 10:53
 4/6 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

a) matek_átlag = (5·5 + 4·8 + ...)/(5+8+...) = m

b) matek_szórásnégyzet = (5·(m-5)^2 + 8·(m-4)^2 + ...)/(5+8+...)

2020. jún. 5. 11:00
 5/6 A kérdező kommentje:
Az egészet le tudnád írni?Mert nem értem:/
2020. jún. 5. 11:05
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Írj privátban és segítek!
2020. jún. 5. 11:08