H1tler kérdése:

Szar ez a rendszer,így nem tudom feltenni a kérdést?


4. Az ABC háromszögben a CBA szög 45. Adott a BC oldalon egy P pont úgy, hogy BP:PC=1:2, és a CPA szög

60. Mekkora az ACB szög?

5. Határozd meg azokat az ötjegyű négyzetszámokat, melyek azzal a tulajdonsággal rendelkeznek, hogy ha

az első számjegyüket 3-mal csökkentjük, és az utolsó számjegyüket 3-mal növeljük, szintén négyzetszámot

kapunk!

6. Hány magasság lehet egy háromszögben nagyobb a rá merőleges oldalnál?

7. Mekkorák lehetnek annak a tükrös háromszögnek a szögei, amelynek az egyik oldala kétszerese a

hozzátartozó magasságnak?

8. Egy háromfordulós matematika verseny első fordulója után továbbjutott a versenyzők 1/5 része. A

második fordulón résztvevők 2/7 része került a döntőbe. Ha az első forduló után jutott volna tovább a

versenyzők 2/7 része, és a második fordulón résztvevők 1/5 része került volna a döntőbe, akkor a három

fordulón összesen 12-vel több dolgozatot kellett volna javítani. Hányan indultak a vetélkedő első

fordulóján?



2020. jún. 4. 11:11
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Nem szar a rendszer. Viszont amit kiírtál, az nem kérdés, hanem kérés. Nem fogunk helyetted matek példákat oldani.
2020. jún. 4. 11:19
 2/8 anonim ***** válasza:
64%

4. Szinusztétel a két háromszögre:

ABC => (3x)/c= sin(135°-gamma)/sin(gamma)

ABP => x/c=sin15°/sin120°

Az első egyenletet elosztod a másodikkal:

3=(sin(135°-gamma)*sin120°)/(sin15°*sin(gamma))

Ezt az egyenletet kell megoldani.

Ha igaz, akkor gamma=75°

2020. jún. 4. 11:26
 3/8 anonim ***** válasza:
63%

5.

Az 1. ötjegyű négyzetszám:

a*10^4+10b+c=m^2

A 2. ötjegyű négyzetszám:

(a-3)*10^4+10b+c+3=l^2

A különbségük:

3*10^4-3=m^2-l^2

...

3^3*11*101=(m-l)(m+l)

... próbálgass

2020. jún. 4. 11:48
 4/8 anonim ***** válasza:
63%

5.

(40401; 10404)

2020. jún. 4. 14:03
 5/8 anonim ***** válasza:
63%

8. Az 1. fordulóban x dolgozatot kell javítani

a) változat:

A második fordulóban x/5 dolgozatot kell javítani.

a 3. ... 2x/35

Összesen: x+x/5+2x/35


b) változat:

Összesen: x+2x/7+2x/35


A különbség:

2x/7-x/5=12

10x-7x=420

x=140

2020. jún. 4. 14:15
 6/8 anonim ***** válasza:
63%

7.

a)Ha az alaphoz tatozó magasság fele az alapnak, akkor a háromszög egyenlőszárú derkszögű háromszög, a szögei: 45°,45°,90°.


b)

Ha a szárhoz tartozó magasság fele a szárnak, akkor ezek a szakaszok félszabályos háromszöget határoznak meg, így az egyenlőszárú háromszög szögei: 30°, 75°, 75°.

2020. jún. 4. 14:20
 7/8 anonim ***** válasza:
54%

4. Igaz.

[link]

2020. jún. 4. 17:27
 8/8 anonim ***** válasza:
69%
Azt kívánom, hogy ennél nagyobb örömöd is legyen a hátralévő életedben.
2020. jún. 5. 07:18