Mekkora a deltoidba írt kör sugara, ha a deltoid két különböző hosszúságú oldala 10 és 6 cm?
10.-es a könyv, mozaik. Tanultunk szögfüggvényeket,
dehogy van végtelen sok. pontosan egy létezik. 10 és 6 cm az oldalainak a hossza. tehát alul 2 oldal 10-10cm, felül a kettő 6-6.. szabályos deltoidról van szó, mivel belé kell, hogy írjunk egy kört. érintőnégyszögről beszélünk.
hát de nem tudok mit csinálni. választ szeretnék kapni erre a kérdésre, mivel ez áll a feladatban.
Egy normál konvex szimmetrikus deltoidot képzeljetek el. a felső két oldala 6cm, az al 2 oldala 10cm hosszú. És ebből kell kiszámolni a beírhetó kör sugarát.
A kérdést fordítva is érdemes feltenni magadnak. Rögzíted a kör átmérőjét. Ha állításod igaz (lenne) akkor ehhez a körhöz csak rögzített oldalhosszakkal rendelkező deltoidot lehet hozzáírni, azt viszont különböző deltoidszögek mellett.
(az állítás nyílván hamis, a bizonyítást rád bízom).
neked amúgy most pontosan mi is a bajod? Van egy feladat aminek a megoldására kérdeztem itt rá. Közben te azzal trollkodsz, hogy hamis. Azért ugye te is sejted, hogy ennek semmi értelme nincs?
EZ A FELADAT!!! Ez van a tankönyvben leírve. mit nem lehet ezen érteni?
Ezt kell megoldani
Kérdező, te most szándékosan teszed az értetlent? Érthetően leírták, hogy ennyi adat kevés, nem határozza meg egyértelműen a deltoidot, és ez még csak a kisebbik baj, ugyanis akár elő is fordulhatna, hogy mindegy, hogyan néz ki a nyomorult, ugyanakkora kört lehetne bele rajzolni, de nem így van. Adtak egy szemléletes megközelítést; képzeld el ezt a deltoidot mint egy képkeretet, de akár zollstockból is kirakhatod, ekkor láthatod, hogy össze-vissza tudod hajtogatni az oldalakat, ezzel kvázi végtelen sok deltoidot tudsz megalkotni, és az is látható, hogy a belseje kisebb-nagyobb lesz, így értelemszerűen a beírható kör nagysága is változik.
Ezt a feladatot legfeljebb parametrikusan lehet megoldani, valamelyik szög vagy átló (vagy gyakorlatilag bármilyen, a deltoidra jellemző adat) függvényében.
Például vegyünk egy húrdeltoidot, ennek a szimmetrikus szögei 90°-osak, ekkor már van elég adat a számoláshoz. Aztán a 90°-os szögek helyett legyen mondjuk 60°-os a két szimmetrikus szög, és ebben is ki tudod számolni. Meglepően tapasztalod, hogy nem ugyanazt az eredményt kapod a beírt kör sugarára.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!