a. Add meg a harmadik csúcs koordinátáit!
b. Milyen messze van a háromszög súlypontja a köré írt kör középpontjától?
2020. jún. 3. 11:30
1/4 anonim válasza:
a) Az AB felezőpontja: (6;1), az AB vektor: (16,4). Az AB felető merőleges egyenlete: 4x+y=
2/4 anonim válasza:
=25
A két egyenes metszéspontja C. Egyenletrendszert kell megoldani.
C(2,17)
b)
S(14/3,19/3)
BC felezőpontja:(8,10), a BC vektor: (-12,14), A BC felező merőlegesének egyenlete:-6x+7y=22
A köré írt kör középpontja a felezőmerőlegesek metszéspontja:
O(9/2,7)
OS=sqrt(17)/6
3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a világos és egyértelmű magyarázatát! Sokat segített!:)
2020. jún. 3. 16:17
4/4 anonim válasza:
Ezek szerint érthető volt. Nagyon szívesen.