Egy ABC egyenlő szárú háromszög alapjának végpontjai A(-2;-1), B(14;3). A harmadik csúcsa a 2x-y= -13 egyenletű egyenesen van. Valaki segítene ezt a feladatot megérteni?


a. Add meg a harmadik csúcs koordinátáit!

b. Milyen messze van a háromszög súlypontja a köré írt kör középpontjától?



2020. jún. 3. 11:30
 1/4 anonim ***** válasza:
a) Az AB felezőpontja: (6;1), az AB vektor: (16,4). Az AB felető merőleges egyenlete: 4x+y=
2020. jún. 3. 14:24
 2/4 anonim ***** válasza:

=25

A két egyenes metszéspontja C. Egyenletrendszert kell megoldani.

C(2,17)

b)

S(14/3,19/3)

BC felezőpontja:(8,10), a BC vektor: (-12,14), A BC felező merőlegesének egyenlete:-6x+7y=22

A köré írt kör középpontja a felezőmerőlegesek metszéspontja:

O(9/2,7)

OS=sqrt(17)/6

2020. jún. 3. 14:38
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a világos és egyértelmű magyarázatát! Sokat segített!:)
2020. jún. 3. 16:17
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezek szerint érthető volt. Nagyon szívesen.
2020. jún. 3. 16:34