Most kezdük el venni matekból a sin-t, cos-t meg egyebeket.Nem ezzekkel van bajom hanem a szöveges feladatokkal. Nem bírom őket egyenletté, számolássá alakítani. Ezeket hogyan kéne?


-Mekkora szögben érkeznek a napsugarak a talajra, ha egy függőleges rúd árnyéka 75%-a a rúd hosszának?

-egy derékszögű háromszögbe írt kör sugara 2cm, egyik hegyesszöge 35fok.Mekkorák a háromszög oldalai?

-Egy szabályos nyolcszög oldala 10 cm.Mekkora a nyolcszög beírt körének a sugara, köré írt körének a sugara és a területe?

Ha valaki véletlenül valamelyikre tudná a választ és leírná nagyon megköszönném.



2020. jún. 1. 18:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A gond az, hogy a szöveges feladatok 97347485493637 félék lehetnek. Ha az alapséma nem megy, akkor most hiába oldja meg neked valaki ezt a 3 feladatot, nem fogod érteni legközelebb sem, amit írsz.

Ahhoz pedig, hogy megtanuld, irdalmatlan nagy feladatmegoldási rutin kell. A matek ugye nem olyan, hogy guglizható, ahhoz alázatos gyakorlás kell. Mindenképp javaslom, próbálj meg sok időt ráfordítani ezekre.


Ha sin-t tanulsz, akkor minden bizonnyal 10-es lehetsz. Azaz 2 év az érettségi, így gondolom, nem nagyon figyelsz még rá. Azt jó, ha tudod, hogy a jelen rendszer szerint az érettségin megoldandó 17 feladatból 13-14 szöveges feladat. Amit leírtál, az egy kisfeladatnak minősülne...


Mindenesetre javaslom, rajzold fel minden esetben a feladatot. A 75%-ot célszerű x-nek és 0,75x-nek nevezni. A 8szögnél meg próbáld azt felbontani 8db háromszögre!

2020. jún. 1. 19:01
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A szöveges feladatokkal azért van bajod, mert nem érted a fogalmakat. Lehet hogy fel tudod mondani, de nem érted. És emiatt soha nem fogsz szöveges feladatot jól megoldani.

1. Van egy függőleges rúd. az árnyék a vízszintes talajon van és tudjuk, hányad része a ródnak. A napsugár meg csak jön, amelyik a rúd csúcsa alatt egy milliméterrel van, az nekimegy a rúdnak és emiatt árnyék van. Ami fölötte egy milliméterrel megy, az meg eléri a földet, árnyék nem lesz. Tehát van egy derékszögű háromszögünk, ismert a két befogó. Na mit lehet kiszámítani?

2. Rajzold le. Húzd be a sugarakat az érintési pontokhoz, majd a kör középpontját kösd össze a csúcsokkal. Keress hasonló háromszögeket. Annak egyik oldalát (2 cm) és egyik szögét ismered. Ebből kiszámolhatók a többiek is.

3. Ismét be kell rajzolni a köröket, sugarakat. A nyolcszög szöge kiszámítható, ha további háromszögeket gyártunk és ismerjük a hasonlóság szabályait. Például húzz a nyolcszög egyik csúcsából egy merőlegest az egyik oldalra, ugyanezt a szomszédos csúcsból is. Ekkor keletkezik egy olyan derékszögű, egyenlő szárú háromszög, aminek az átfogója 10 cm, ebből kiszámolható a két egyforma szög. A nyolcszög belső szögei ez az érték + 90 fok.

2020. jún. 1. 19:03
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]

1. tg(alfa)=4/3 => alfa=53,13°


2. Rajzot kéne csinálnod.

tg17,5°=2/(b-2)

b-2=2/tg17,5°

b=2+2/tg17,5°=8,34


tg27,5°=2/(a-2)

a=2+2/tg27,5°=5,84


[link]

c=sqrt(a^2+b^2)=10,18


3.

[link]

tg22,5°=5/r => r=5/tg22.5°=12,07

sin22,5°=5/R => R=5/sin22,5°=13,06

T=8*13,06^2*sin45°/2=482,84

2020. jún. 1. 19:06
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

2. feladat

A derékszögű háromszögben érvényes, hogy

c = a + b - 2r

ebből

2r = a + b - c


mivel

a = c*sinα

b = c*cosα

ezért


2r = c*sinα + c*cosα - c

a jobb oldalon kiemelve

2r = c(sinα + cosα - 1)

és

c = 2r/(sinα + cosα - 1)

****************************

ezzel a befogók

a = c*sinα

**************

b = c*cosα

**************

2020. jún. 3. 02:54