Egy háromszög csúcsainak koordinátái: A(3;2) B(5;7) C(1;6) Számítsuk ki a háromszög súlypontjának az oldalakról mért távolságát.
Egy háromszög oldalegyeneseinek egyenletes: x+y=3 , x-2y=0 , x=0 Számítsunk ki a háromszög magasságainak a hosszát.
Számítsuk ki a négyzet területét, ha 2 oldalegyenesének egyenlete 3x-5y=4 és 3x-5y=10
2020. máj. 29. 15:15
1/7 anonim válasza:
2/7 anonim válasza:
2. Az egyenespárok egyenleteiből álló egyenletrendszerek metszáspontjai a háromszög csúcsai: E(0;3), F(2;1),
3/7 anonim válasza:
T(0;0)
pont és egyenes távolsága
m1=Tt=3/sqrt(2)=2,12
m2=Ee=6/sqrt(5)=2,68
m3=Ff=2
4/7 anonim válasza:
3. A két egyenes párhuzamos. A négyzet szemközti oldalegyenesei.
a: 3x-5y=4
c: 3x-5y=10
A P(0;-2) pont a c-re illeszkedik.
Pa=|0+10-4|/sqrt(9+25)=6/sqrt(34) Ez a négyzet oldalának hossza.
A terület ennek négyzete, 36/34=18/17
5/7 anonim válasza:
6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2020. máj. 29. 17:06