Segít nekem valaki a matek házival?


Egy háromszög csúcsainak koordinátái: A(3;2) B(5;7) C(1;6) Számítsuk ki a háromszög súlypontjának az oldalakról mért távolságát.


Egy háromszög oldalegyeneseinek egyenletes: x+y=3 , x-2y=0 , x=0 Számítsunk ki a háromszög magasságainak a hosszát.


Számítsuk ki a négyzet területét, ha 2 oldalegyenesének egyenlete 3x-5y=4 és 3x-5y=10


2020. máj. 29. 15:15
 1/7 anonim ***** válasza:

1.

[link] => S(3;5)

[link]

a:(y-7)(1-5)=(x-5)(6-7) => -x+4y=23

b: 2x+y=8

c: 5x-2y=11

[link]

da=|-3+4*5-23|/sqrt(1+4^2)=6/sqrt(17)=1,46

db=1,34

dc=1,11

2020. máj. 29. 15:42
 2/7 anonim ***** válasza:
2. Az egyenespárok egyenleteiből álló egyenletrendszerek metszáspontjai a háromszög csúcsai: E(0;3), F(2;1),
2020. máj. 29. 15:53
 3/7 anonim ***** válasza:

T(0;0)

pont és egyenes távolsága

m1=Tt=3/sqrt(2)=2,12

m2=Ee=6/sqrt(5)=2,68

m3=Ff=2

2020. máj. 29. 16:07
 4/7 anonim ***** válasza:

3. A két egyenes párhuzamos. A négyzet szemközti oldalegyenesei.

a: 3x-5y=4

c: 3x-5y=10

A P(0;-2) pont a c-re illeszkedik.

Pa=|0+10-4|/sqrt(9+25)=6/sqrt(34) Ez a négyzet oldalának hossza.

A terület ennek négyzete, 36/34=18/17

2020. máj. 29. 16:19
 5/7 anonim ***** válasza:

Az 1. és 2. problémák ábrája:


[link]


Kattintgasa a piros "T"-re!

2020. máj. 29. 16:24
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2020. máj. 29. 17:06
 7/7 anonim ***** válasza:
Konnyu
2020. jún. 27. 20:07