Péter Gudi kérdése:

Egy rezgőmozgást végző test tömege 0,2 kg, a rezgés amplitúdója 10 cm, a rugóállandó 500N/m. Mekkora a rezgésidő és a maximális rugóenergia?

Egy rezgőmozgást végző test tömege 0,2 kg, a rezgés amplitúdója 10 cm, a rugóállandó 500N/m. Mekkora a rezgésidő és a maximális rugóenergia?

2020. máj. 26. 15:30
 1/1 anonim ***** válasza:

T=2pi*gyök(m/D) a rezgésidő.


Energia: E=1/2*D*A^2. Ha a rezgés nem vízszintes, hanem függőleges síkban történik akkor a nyugalmi helyzethez tartozó megnyúlásból adódó rugóenergiát is bele kell venni a képletbe. Ugye m*g=D*dL az egyensúlyi egyenlet, amiből dL=m*g/D.

A maximális energia képlete ezzel módosul:

E=1/2*D*(A+m*g/D)^2.

2020. máj. 26. 23:07