Egy rezgőmozgást végző test tömege 0,2 kg, a rezgés amplitúdója 10 cm, a rugóállandó 500N/m. Mekkora a rezgésidő és a maximális rugóenergia?2020. máj. 26. 15:30
1/1 anonim válasza:
T=2pi*gyök(m/D) a rezgésidő.
Energia: E=1/2*D*A^2. Ha a rezgés nem vízszintes, hanem függőleges síkban történik akkor a nyugalmi helyzethez tartozó megnyúlásból adódó rugóenergiát is bele kell venni a képletbe. Ugye m*g=D*dL az egyensúlyi egyenlet, amiből dL=m*g/D.
A maximális energia képlete ezzel módosul:
E=1/2*D*(A+m*g/D)^2.