SOS!!! Rendezd kérlek az alábbi kémiai reakciókat!?


kiindulási anyagok: Al+S= keletkezett anyag: Al2S3

Atomok száma:?

Anyagmennyiség:?

Tömeg:?

Nagyon kérlek segítsetek légyszi!?



2020. máj. 26. 10:24
 1/1 anonim ***** válasza:

2 Al + 3 S -> Al2S3


Anyagmennyiség:

n(Al) = 2 mol

n(S) = 3 mol

Ezt a reakcióegyenletből tudod kinézni.


Atomok darabszáma:

N(Al) = n*N(A) = 2 mol * 6*10^(23) = 1,2*10^(24) db alumínium atomunk van

N(S) = n*N(A) = 3 mol * 6*10^(23) = 1,8*10^(24) db kén atomunk van

N(A) az Avogadro-állandó, ami 6*10^(23)


Tömeg:

m(Al) = n*M = 2 mol * 27 g/mol = 54 g

m(S) = n*M = 3 mol * 32 g/mol = 96 g

2020. máj. 26. 10:40