kiindulási anyagok: Al+S= keletkezett anyag: Al2S3
Atomok száma:?
Anyagmennyiség:?
Tömeg:?
Nagyon kérlek segítsetek légyszi!?
2020. máj. 26. 10:24
1/1 anonim válasza:
2 Al + 3 S -> Al2S3
Anyagmennyiség:
n(Al) = 2 mol
n(S) = 3 mol
Ezt a reakcióegyenletből tudod kinézni.
Atomok darabszáma:
N(Al) = n*N(A) = 2 mol * 6*10^(23) = 1,2*10^(24) db alumínium atomunk van
N(S) = n*N(A) = 3 mol * 6*10^(23) = 1,8*10^(24) db kén atomunk van
N(A) az Avogadro-állandó, ami 6*10^(23)
Tömeg:
m(Al) = n*M = 2 mol * 27 g/mol = 54 g
m(S) = n*M = 3 mol * 32 g/mol = 96 g