Egy derékszögű háromszög területe 420 mm2, egyik befogójához tartozó súlyvonala 37 mm. Milyen hosszúak a háromszög oldalai?


2020. máj. 25. 15:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A háromszög befogói a és b.


a*b/2=420

(a/2)^2+b^2=37^2

-----------------

Ezt az egyenletrendszert kell megoldani.

a1=24, b1=35 vagy a2=70, b2=

2020. máj. 25. 15:57
 2/4 anonim ***** válasza:
b2=12
2020. máj. 25. 15:58
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2020. máj. 25. 16:09
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy szemléletesebb megoldás:


[link]

2020. jún. 1. 18:50