Hogy működik ez az egyenletrendszer? (Matematika)


(Behelyettesítési rendszer használatával)


4x+5y=6

(x-y)/3=5


A megoldás (x,y)=(9,-6) de nem értem ez hogyan jön ki. Valaki elmagyarázná hogy tört esetén mi történik? (ez érdekelne a legjobban)



2020. máj. 21. 12:26
 1/1 anonim ***** válasza:

Tört esetén ugyanaz az elv történik, mint más esetekben.

Az egyenlőség változatlanul megmarad, ha mindkét oldalát azonos módon és azonos mértékben változtatjuk.

Ha a második egyenlőség mindkét oldalát 3-mal szorzod, akkor

(x-y)/3*3 = 5*3 lesz, ami x-y = 15.

2020. máj. 21. 12:45