(Behelyettesítési rendszer használatával)
4x+5y=6
(x-y)/3=5
A megoldás (x,y)=(9,-6) de nem értem ez hogyan jön ki. Valaki elmagyarázná hogy tört esetén mi történik? (ez érdekelne a legjobban)
2020. máj. 21. 12:26
1/1 anonim válasza:
Tört esetén ugyanaz az elv történik, mint más esetekben.
Az egyenlőség változatlanul megmarad, ha mindkét oldalát azonos módon és azonos mértékben változtatjuk.
Ha a második egyenlőség mindkét oldalát 3-mal szorzod, akkor
(x-y)/3*3 = 5*3 lesz, ami x-y = 15.