Az első Faraday törvény: m=kIt, hol találom a k-t?2020. máj. 20. 19:00
1/1 Silber válasza:
Faraday I. elektrolízis törvénye:
m=Q*M/(F*z)
Mivel Q=I*t, és ráhúzzuk a te egyenletedre, a következőt kapjuk:
k=M/(F*z)
"M" az alumínium moláris tömege, 27 g/mol
"F" a Faraday-állandó, 96485 C/mol
"z" a leválasztandó ion töltésszáma, Al esetében 3