Elektrokémiai egyenértéke az aluminiumnak?

Az első Faraday törvény: m=kIt, hol találom a k-t?

2020. máj. 20. 19:00
 1/1 Silber ***** válasza:
100%

Faraday I. elektrolízis törvénye:

m=Q*M/(F*z)

Mivel Q=I*t, és ráhúzzuk a te egyenletedre, a következőt kapjuk:

k=M/(F*z)


"M" az alumínium moláris tömege, 27 g/mol

"F" a Faraday-állandó, 96485 C/mol

"z" a leválasztandó ion töltésszáma, Al esetében 3

2020. máj. 20. 21:56