A vas-oxidot alumíniummal fémvassá lehet alakítani: 2 Al + Fe2O3 ________ 2 Fe + Al2O3 Melyik anyag oxidálódik? A vas-oxidot alumíniummal fémvassá lehet alakítani: 2 Al + Fe2O3 ________ 2 Fe + Al2O3 Melyik anyag redukálódik? A vas-oxidot alumíniummal fémvassá lehet alakítani: 2 Al + Fe2O3 ________ 2 Fe + Al2O3 Melyik anyag az oxidálószer? A vas-oxidot alumíniummal fémvassá lehet alakítani: 2 Al + Fe2O3 ________ 2 Fe + Al2O3 Melyik anyag a redukálószer?2020. máj. 14. 10:00
1/2 Fizikakedvelő válasza:
Nem olyan bonyolult. Írtam egy hasonló kérdéshez rövid segítséget, az oxidációs számok megállapításához.
https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb..
2/2 Fizikakedvelő válasza:
Ha esetleg nem tiszta:
Fe2O3
Írjuk fel az oxidációs számokat!
Mint ismeretes, az oxigén oxidációs száma vegyületeiben -2.
3*(-2)= -6
Tudjuk azt, hogy vegyületek esetén az alkotó atomok anyagmennyiség-aránynak megfelelően vett számok összege nulla.
Így:
x(vas)-6= 0
x=+6
Azonban ez az anyagmennyiség-aránynak van megfeleltetve,így osztani kell.
x/n(Fe) = x/2 = +3
Ezeket az oxidációs számokat állapítsd meg a kiindulási anyagokra és a termékekre.(Al,Fe2O3,Al2O3,Fe)
Ha az atomnak nőtt az oxidációs száma, akkor oxidálódott, amennyiben csökkent, redukálódott.