A kémia dogámhoz segítség kéne, vamlami oxidációs redukációs cucc de nekem kínai?

A vas-oxidot alumíniummal fémvassá lehet alakítani: 2 Al + Fe2O3 ________ 2 Fe + Al2O3 Melyik anyag oxidálódik? A vas-oxidot alumíniummal fémvassá lehet alakítani: 2 Al + Fe2O3 ________ 2 Fe + Al2O3 Melyik anyag redukálódik? A vas-oxidot alumíniummal fémvassá lehet alakítani: 2 Al + Fe2O3 ________ 2 Fe + Al2O3 Melyik anyag az oxidálószer? A vas-oxidot alumíniummal fémvassá lehet alakítani: 2 Al + Fe2O3 ________ 2 Fe + Al2O3 Melyik anyag a redukálószer?

2020. máj. 14. 10:00
 1/2 Fizikakedvelő ***** válasza:
55%

Nem olyan bonyolult. Írtam egy hasonló kérdéshez rövid segítséget, az oxidációs számok megállapításához.


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb..

2020. máj. 14. 10:28
 2/2 Fizikakedvelő ***** válasza:
55%

Ha esetleg nem tiszta:


Fe2O3


Írjuk fel az oxidációs számokat!


Mint ismeretes, az oxigén oxidációs száma vegyületeiben -2.


3*(-2)= -6


Tudjuk azt, hogy vegyületek esetén az alkotó atomok anyagmennyiség-aránynak megfelelően vett számok összege nulla.


Így:

x(vas)-6= 0


x=+6

Azonban ez az anyagmennyiség-aránynak van megfeleltetve,így osztani kell.

x/n(Fe) = x/2 = +3


Ezeket az oxidációs számokat állapítsd meg a kiindulási anyagokra és a termékekre.(Al,Fe2O3,Al2O3,Fe)


Ha az atomnak nőtt az oxidációs száma, akkor oxidálódott, amennyiben csökkent, redukálódott.

2020. máj. 14. 10:37