Egy téglalap egyik oldala 0,8 m hosszú, a területe 1840 cm². Mekkora a kerülete?

Már 30 perce gondolkozom rajta de nem tudom.
2020. máj. 14. 09:24
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

T = a * b (ez 4. osztály). Innen ki tudod számolni a másik oldal hosszát, ügyelj a mértékegységekre.

K = 2 * (a + b)

2020. máj. 14. 09:29
 2/4 A kérdező kommentje:
Kösziii sajnos matek nem az erősségem....
2020. máj. 14. 09:30
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

80cm az egyik oldal a másik 2340/80=29,25cm

K= (a+b)*2 109,25*2= 218,5cm . ez a kerület. a kötekedőkkel ne törődj..

2020. máj. 14. 09:50
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi
2020. máj. 14. 12:15