Valaki tudna segíteni légyszives?2019. aug. 29. 20:24
1/1 anonim válasza:
2 * (r + r*3 – 12) = 280
2*r + 6*r – 24 = 280
8*r – 24 = 280
8*r = 304
r = 304/8
r = 38
A rövidebb oldal 38 m.
A hosszabb oldal 3*38 – 12 = 102 m.
Ellenőrzés: a kerület 38 + 102 + 38 +102 = 280 m.
► A terület 38 m * 102 m = 3876 m².