Egy téglalap alakú játszótér hosszabbik oldala a rövidebbik oldal háromszorosánál 12 méterrel kevesebb kerülete 280 m. Mekkora a játszótér területe?

Valaki tudna segíteni légyszives?

2019. aug. 29. 20:24
 1/1 anonim ***** válasza:

2 * (r + r*3 – 12) = 280

2*r + 6*r – 24 = 280

8*r – 24 = 280

8*r = 304

r = 304/8

r = 38

A rövidebb oldal 38 m.

A hosszabb oldal 3*38 – 12 = 102 m.


Ellenőrzés: a kerület 38 + 102 + 38 +102 = 280 m.


► A terület 38 m * 102 m = 3876 m².

2019. aug. 29. 20:48