Egy apa 24 évvel idősebb fiánál. Hat évvel ezelőtt az apa ötször annyi idős volt, mint a fia. Hány évesek most?

Egyenlettel kéne felírnom, de még a kijegyzetelést se tudom hogy kezdjem..

2020. máj. 12. 20:09
 1/5 anonim válasza:
90%

Ez alapján szerintem ki tudod számolni. Csak az adatokat kell átírni.

[link]

2020. máj. 12. 20:25
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

y+24=x

(y-6)*5=x-6

2020. máj. 12. 20:26
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszaitokat!
2020. máj. 12. 20:42
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Helyettesíts be:

(y-6)*5=y+24-6

Így már menni fog?

2020. máj. 13. 10:06
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen így már megvan, köszi!

(Én se jártam olyan messze, csak elfeledkeztem egy lépésről..)

2020. máj. 13. 10:16