Mikroökonómia vállalati függvény számolás?


Egy vállalat bevételi függvénye: TR = 24q – 1,5q2. A költségfüggvény: TC = q3 /6 – 2q2 + 12q.

a) q = 4 kibocsátásnál mennyi lenne a határköltség (MC)?

b) Adja meg a méretgazdaságossági mutató (S = AC/MC) értékét q = 6-nál!

c) Milyen kibocsátási szinten minimális az átlagköltség (AC)?

d) „Ez a vállalat egy tökéletesen versenyző piacon működik.” Igaz (írjon be 1-et) vagy hamis (írjon be 2-t)?

e) Határozza meg a maximálisan elérhető profitot (π)!



2020. máj. 12. 12:39
 1/4 anonim ***** válasza:

a)

MC= TC' = 0,5 q^2 - 4q + 12

MC(q=4) = 0.5×16 - 4×4 + 12 = 4


b)

AC = TC/q =1/6×q^2 - 2q + 12

S = AC/MC = (1/6×q^2 - 2q + 12) / (0,5q^2 - 4q + 12)

S(q=6) = (6-12+12) / (18 - 24 + 12) = 1


c)

AC' = 1/3×q - 2

AC' = 0

1/3×q - 2 = 0

q = 6


d) 1


e) P=TR-TC= - 1/6×q^3 +0,5q^2 + 12q

P' = - 0,5q^2 + q + 12

P' = 0

- 0,5q^2 + q + 12 = 0

x1 = - 4

x2 = 6

x2 a helyes válasz

2020. máj. 15. 17:12
 2/4 anonim ***** válasza:
Uff, mos látom hogy elnéztem az a) - ban, nem 0,5 hanem 2/6. Ha azt átírod akkor elvileg jó, de figyelj arra, hogy a b) - ben is rossz
2020. máj. 15. 17:26
 3/4 anonim ***** válasza:
Hülye vagyok, mégsem... Úgy jó, ahogy először írtam
2020. máj. 15. 17:28
 4/4 A kérdező kommentje:
Hála és köszönet!
2020. máj. 22. 04:37