Sexibaba kérdése:

Egy gorilla tömegönek 4/5 része 69 kg-mal több mint a fele. Milyen nehéz a gorilla?


2020. máj. 5. 17:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A gorilla tömege X. A tömegének négyötöde 4/5X. A tömegének a fele 1/2X. Hajrá!
2020. máj. 5. 17:28
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon. Egy gorilla rohadt nehéz.
2020. máj. 5. 17:36
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

4/5 - 1/2 = 8/10 - 5/10 = 3/10, tehát a gorilla 3/10 része 69 kg. Innen már nem nehéz kiszámolni, hogy az 1/10 része 23 kg, a 10/10 része, vagyis az egésze 230 kg.

Az ellenőrzést rád hagyom.

2020. máj. 5. 18:34
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen.nagyon jó.
2020. máj. 6. 09:28