1.-mi a szódavíz buborékjainak anyaga?
milyen tulajdonságait észleled?
2.-A sósavból eltávozó gáz képlete; HCI
A képlet alapján válaszolj, hogy mi az anyag neve,
és milyen a molekuláinak összetétele.
3.-miből épül fel az ammóniamolekula?
hogyan számolod ki 1 mol ammóniamolekula tömegét?
Egy link is elég lesz, csak tartalmazza a válaszokat a kérdéseimre!
Előre köszönök minden normális választ <3 <3 <3
2020. máj. 8. 17:57
1/3 anonim válasza:
1, szén-dioxid CO2 ; színtelen, kis koncentrációban szagtalan, a levegőnél nagyobb sűrűségű gáz.
2, klórgáz- Cl2 két klórmolekulából áll
3, NH3: nitrogén és hidrogén vegyülete
2/3 anonim válasza:
+ véletlenül lemaradt az utolsó sor:
1 mol ammónia
n=1 mol
moláris tömege(M)=17,031 g/mol (táblázatból kiolvasva)
n=m/M -> m=n*M=1 mol*17,031 g/mol= 17,031 g
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! <3
2020. máj. 10. 11:43