Kémia Feladatlap segítség?


1.-mi a szódavíz buborékjainak anyaga?

milyen tulajdonságait észleled?

2.-A sósavból eltávozó gáz képlete; HCI

A képlet alapján válaszolj, hogy mi az anyag neve,

és milyen a molekuláinak összetétele.

3.-miből épül fel az ammóniamolekula?

hogyan számolod ki 1 mol ammóniamolekula tömegét?



Egy link is elég lesz, csak tartalmazza a válaszokat a kérdéseimre!

Előre köszönök minden normális választ <3 <3 <3



2020. máj. 8. 17:57
 1/3 anonim válasza:
100%

1, szén-dioxid CO2 ; színtelen, kis koncentrációban szagtalan, a levegőnél nagyobb sűrűségű gáz.

2, klórgáz- Cl2 két klórmolekulából áll

3, NH3: nitrogén és hidrogén vegyülete

2020. máj. 10. 00:01
 2/3 anonim válasza:
100%

+ véletlenül lemaradt az utolsó sor:

1 mol ammónia

n=1 mol

moláris tömege(M)=17,031 g/mol (táblázatból kiolvasva)

n=m/M -> m=n*M=1 mol*17,031 g/mol= 17,031 g

2020. máj. 10. 00:04
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! <3
2020. máj. 10. 11:43