1. Mekkora egy belső szöge a szabályos 32 oldalú konvex sokszögnek (fokban)?

2.egy érintőnégyszög három oldal 5,7 és 8 egység. Hány db ilyen érintőnégyszög létezik?

2020. máj. 7. 17:36
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

1 feladat:


Egy “n” oldalú konvex sokszög belső szögeinek összege = (n-2)x180°


vagyis: (32-2)x180° = 5400°

2020. máj. 7. 17:54
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a másikra esetleg nem tudod a választ?
2020. máj. 7. 18:32
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok


Utólag vettem észre, hogy csak egyetlen belső szögre vagy kíváncsi nem a belső szögeinek összegére, vagyis:


A kapott 5400°-ot elosszuk a szögek számával (32-vel) ami: 168,75°


A második kérdés furán van számomra fogalmazva, de ha újrafogalmazod akkot tudok segíteni!

2020. máj. 7. 18:48
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]


1. 5+7-8=4 a 4. oldal

2. 5+8-7=6 a 4. oldal

3. 7+8-5=10 a 4. oldal


Három ilyen érintőnégyszög létezik.

2020. máj. 7. 19:19