Hogyan kell egész számot osztani komplex számmal?


Tehát mondjuk 2/5+3i.


Köszönöm.


2020. máj. 7. 14:59
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

A nevező koplex konjugáltjával lehet bővíteni.

2(5-3i)/(25-9i^2)=2(5-3i)/34=10/34-6/34i

2020. máj. 7. 15:13
 2/4 A kérdező kommentje:

Tehát ugyan az, mintha komplex szám lenne?

Köszönöm.

Mert a komplex/komplex megy.

2020. máj. 7. 15:14
 3/4 anonim ***** válasza:
64%
A valós számok is komplex számok, csak a komplex részük 0.
2020. máj. 7. 15:17
 4/4 A kérdező kommentje:
Mondjuk igaz, hiszen halmazon belül van.
2020. máj. 7. 16:22