Mely a'b'c'd' téglalapok hasonlók az abcd téglalaphoz, ha ab=4 cm ad=5 cm, és:

A: A'B'=2 cm A'D'=2,5 cm

B: A'B'=4 cm A'D'=5cm

C: A'B'=3cm A'D'=6cm

D: A'B'=48mm A'D'=60mm

E: A'B'=2,8cm A'D'=3,5cm

F: A'B'=32mm A'D'=45mm?

A válaszokat előre is köszönöm!! Próbáltam megérteni de nem tudom😕



2020. máj. 5. 13:06
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nagy vonalakban; akkor hasonló két téglalap, hogyha az egymásnak megfeleltethető oldalaik aránya egyenlő, vagyis ha elosztod egymással a két oldalt, akkor ugyanazt a számot kapod.

A feladatban az AB az A'B'-nek feleltethető meg, az AD pedig az A'D'-nek. Innen csak annyi a dolgod, hogy elosztod ezeket az oldalakt egymással:


A: AB/A'B'=4/2=2, AD/A'D'=5/2,5=2, ugyanazt kaptuk eredménynek, tehát a két téglalap hasonló, és az úgynevezett hasonlósági tényező (amit lambdával szoktatok jelölni) 2.


Ha megnézed a C feladatot, akkor a két hányados 4/3 és 6/5, amik nem egyenlőek, tehát itt nem hasonló a két téglalap.

2020. máj. 5. 13:23