Nem tudom megoldani, mert állítólag addíciós tétel kell hozzá?


1) sin2x+2sinx=2+2cosx

2)Két kör áthalad a koordinátarendszer P(2;9) pontján és mindkét kör érinti a koordináta tengelyeket.

Számítsd ki az érintési pontok által kifeszített négyszög területét!



2020. máj. 3. 09:00
 1/3 anonim ***** válasza:

1) Hát igen.

[link]

2sinxcosx+2sinx-2cosx-2=0

sinxcosx+sinx-cosx-1=0

sinx(cosx+1)-(cosx+1)=0

(cosx+1)(sinx-1)=1

cosx=-1 vagy sinx=1

x1=Pi+2kPi vagy x2=Pi/2+kPi

2020. máj. 3. 14:07
 2/3 anonim ***** válasza:

2) A keresett kör középpontja (r,r), sugara r. Az egyenlete:

(x-r)^2+(y-r)^2=r^2

A P illeszkedik a körre:

(2-r)^2+(9-r)^2=r^2

másodfokú egyenlet ...

2020. máj. 3. 14:11
 3/3 anonim ***** válasza:
2020. máj. 3. 14:31