1) sin2x+2sinx=2+2cosx
2)Két kör áthalad a koordinátarendszer P(2;9) pontján és mindkét kör érinti a koordináta tengelyeket.
Számítsd ki az érintési pontok által kifeszített négyszög területét!
2020. máj. 3. 09:00
1/3 anonim válasza:
1) Hát igen.
2sinxcosx+2sinx-2cosx-2=0
sinxcosx+sinx-cosx-1=0
sinx(cosx+1)-(cosx+1)=0
(cosx+1)(sinx-1)=1
cosx=-1 vagy sinx=1
x1=Pi+2kPi vagy x2=Pi/2+kPi
2/3 anonim válasza:
2) A keresett kör középpontja (r,r), sugara r. Az egyenlete:
(x-r)^2+(y-r)^2=r^2
A P illeszkedik a körre:
(2-r)^2+(9-r)^2=r^2
másodfokú egyenlet ...