Háziba kaptuk, de egyáltalán nem értem, viszont határidős.


1. Egy városnak 50 évvel ezelőtt 700 ezer lakosa volt. Az átlagos évi népszaporulat az elmúlt év során 0,45% volt. Hány lakosa van most a városnak? EGÉSZRE KEREKÍTVE


2. Év elején 50 000Ft-ot helyeztünk el a bankban évi 2,5%-os kamatra. Mennyi pénzünk lesz a bankban 6 év múlva? EGÉSZRE KEREKÍTVE


3. Egy város lakossága évente átlagosan 3%-kal növekszik. A jelenlegi 900 000 lakosú városban hányan éltek 5 évvel ezelőtt? EGÉSZRE KEREKÍTVE


4. Egy sertéshízlaldában 2500 sertés van. A mindenkori állatállomány évenként 5%-kal gyarapszik, de kétévente a meglévő állomány 3%-át levágják. Mennyi állat lesz 6 év múlva? EGÉSZRE KEREKÍTVE


5. Egy sertéshízlaldában 2500 sertés van. A mindenkori állatállomány évenként 5%-kal gyarapszik, de kétévente a meglévő állomány 3%-át levágják. Mennyi állat lesz 6 év múlva? EGÉSZRE KEREKÍTVE


6. Hány százalékos volt az éves amortizáció, ha az 500 000 Ft-os gépünk három év alatt a felére értékelődött le? 2 TIZEDESJEGYRE kerekítve


7. Év elején 50 000Ft-ot helyeztünk el a bankban HAVI 2,5%-os kamatra. Mennyi pénzünk lesz a bankban 2 év múlva? EZRESRE KEREKÍTVE



2020. ápr. 30. 20:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Kamatos kamat témakör:


1.feladat:

Évi +0,45% növekedés azt jelenti , hogy a tavalyi lakosságszámot meg kell szoroznod 100,45%=1,0045-tel.

700.000×1,0045^50= ezt beütőd a gépbe és kerekíted.


2.feladat:

2,5% kamat azt jelenti hogy a tavalyi pénzünk 102,5%-a van idén. 102,5%=1,025 azaz 50.000×1,025^6= ezt beütöd a gépbe és kerekíted egészre


3.feladat:

Öt évvel ezelőtt éltek x-en.

X×1,03^5=900.000

A 900.000-et elosztod 1,03^5-nel.


4.feladat:

2500× 1,05^6 × 0,97^3= ezt beütöd gépbe és kerekíted.

5% gyarapodás--> 105%=1,05 évente.

3% levágás azt jelenti, hogy megmarad az állomány 97%-a ami 0,97 szorzót eredményez. A hat év alatt háromszor van disznóvágás mert kétévente van


6.feladat:

500.000×q^3=250.000 osztasz 500.000-rel

Q^3=0,5 köbgyököt vonsz.

Q=0,7937 beszorzol 100-zal hogy százalékot kapj

79,37%, azaz a gép a tavalyi érték 79,37%-át éri idén, ami 100-79,37=20,63%-os évi csökkenést eredményez.


A 7es példát pedagógia okokból meghagyom neked. Természetesen ha elakadtál akkor segítek.

2020. máj. 1. 04:44