Tattu kérdése:

Matematikában ezt hogy kell kiszámítani?


Most vesszük az egyenleteket/egyenlőtlenségeket, valamint az elsőfokú egyenletrendszereket és elakadtam ennél a feladatnál: ax+5=3x+7


Valaki tudna segíteni ? Megoldani/elmagyarázni a számolás folyamatát ?



2020. ápr. 28. 12:30
 1/4 anonim válasza:
76%
Hányadikos vagy? Ha 7.es akkor tudok segíteni.
2020. ápr. 28. 12:43
 2/4 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

ax+5=3x+7 /-5-3x

ax-3x = 7-5

(a-3)x = 2

x = 2/(a-3)

2020. ápr. 28. 12:43
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A paraméteres egyenleteknél meg kell adni, hogy mi az ismeretlen, és mi a paraméter.

Ha az a paraméter, akkor:

(a-3)x=2

Ha a = 3, akkor 0=2, így nincs megoldás

Ha a <> 3, akkor x=2/(a-3)


Ha az x paraméter, akkor

ax=3x+2

Ha x=0, akkor 0=2, így nincs megoldás

Ha x<>1, akkor a=(3x+2)/x

2020. ápr. 28. 12:51
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Bocs! x<>0
2020. ápr. 28. 12:51