Most vesszük az egyenleteket/egyenlőtlenségeket, valamint az elsőfokú egyenletrendszereket és elakadtam ennél a feladatnál: ax+5=3x+7
Valaki tudna segíteni ? Megoldani/elmagyarázni a számolás folyamatát ?
2020. ápr. 28. 12:30
1/4 anonim válasza:
Hányadikos vagy? Ha 7.es akkor tudok segíteni.
2/4 anonymousreview60 válasza:
ax+5=3x+7 /-5-3x
ax-3x = 7-5
(a-3)x = 2
x = 2/(a-3)
3/4 anonim válasza:
A paraméteres egyenleteknél meg kell adni, hogy mi az ismeretlen, és mi a paraméter.
Ha az a paraméter, akkor:
(a-3)x=2
Ha a = 3, akkor 0=2, így nincs megoldás
Ha a <> 3, akkor x=2/(a-3)
Ha az x paraméter, akkor
ax=3x+2
Ha x=0, akkor 0=2, így nincs megoldás
Ha x<>1, akkor a=(3x+2)/x