2020. ápr. 28. 12:27
1/1 anonim válasza:
Én mindig felírom, miből mennyi van, és mi lesz.
Tömény anyag: 0,15 * 300 g = 45 g
Víz: 300 g - 45 g = 255 g
.
A párolgás után:
Tömény anyag: 45 g (ez nem változik)
Víz: 255 g - 70 g = 185 g
.
Töménység = tömény anyag / oldat = 45 g / (45 g + 185 g) = ?