2020. ápr. 28. 12:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Én mindig felírom, miből mennyi van, és mi lesz.

Tömény anyag: 0,15 * 300 g = 45 g

Víz: 300 g - 45 g = 255 g

.

A párolgás után:

Tömény anyag: 45 g (ez nem változik)

Víz: 255 g - 70 g = 185 g

.

Töménység = tömény anyag / oldat = 45 g / (45 g + 185 g) = ?

2020. ápr. 28. 12:32