Hogyan tudnám kiszámolni a táblázat hiányzó oszlopainak értékét?


Előre is köszönöm a segítséget! Informatika órához kell.


Itt a link:


[link]



2020. ápr. 27. 13:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha valami 300 Ft-ba kerül és hozzáadódik 25% általános forgalmi adó, akkor 75 Ft adódik hozzá.

Ugyanis, 1 % = 1/100. (A %-jel mutatja ezt, tartalmazza a tört jelet és a 100-as két nulláját is.)

300 + 300*25/100 = 300 + 75 = 375.a


A táblázatod felső sorában a 25%-os forgalmi adóval növelt érték van megadva, a H oszlop mezőihez szükség van a nettó értékre. (A számpéldám szerinti 25% és a 375 ismert, a 300 –at kell kiszámolni.)

X + X*25/100 = 375

100*X + 25*X = 37500

125*X = 37500

X = 37500/125 = 300.

Hogyan számoltam ki? A bruttó érték 100-szorosát osztottam 100+ÁFA százalékértékkel.


Ha a 25%-os ÁFÁ-val növelt 1 kWh villamosenergia fogyasztás ára 58 Ft, akkor a nettó (ÁFA nélküli) értéke: (58*100) / (100+25) = 46,4 Ft.

(Ellenőrzés: 46,4 + 46,4*25/100 = 46,4 + 11,6 = 58 Ft. Halk hurrá.)


A képletek működéséhez a H-J oszlopok kiszámolandó cellái Általános-ak legyenek. (Nem szöveg, szám, dátum idő stb.)

H3 mezőbe =G3*58*100/(100+25)

I3 mezőbe =H3*0,25

J3 mezőbe =H3+I3

(Ellenőrzés: H3 mezőben 137576 jelenik meg. I3 mezőben 34394 jelenik meg. J3 mezőben 171970 jelenik meg. G3 mezőben 2965 van, 2965*58 = 171970. Hurrá!)


A H3 mező fölé húzod az egérmutatót, megjelenik a cellában egy fehér, „kövér” kereszt.

Lenyomod az egér bal fülé t és másik kézzel lenyomod a Ctrl billentyűt és az egérmutatót az I3 mezőn át elhúzod a J3 fölé, mindent elengedhetsz, ne kattints sehova. (Ha mégis, baj nem történik, ezt az egyszerű dolgot kell megismételned.)

H3 mező fehér marad, I3 és J3 színes lesz.

Az egérmutatót a J3 mező jobb alsó sarkához húzod. Ott megjelenik egy + jel. Lenyomod a bal egérfület, és húzod lefelé, a táblázat aljáig. (Elkódoroghatsz, de inkább ne; az utolsó sornál mindenképp keveredj vissza: csak a H és I és J mező legyen kék.) Az utolsó sornál elengedheted az egeret, a H, I és J mezők ki lesznek töltve. (Nagy hurrá!!!)

Mentsd a füzetet, és kész, mehetsz ki a napra a szép időben; én megyek folytatni a fűnyírást. (Nincs nyilatkozatom, hogy „