A*B esemény? Jelentse A azt az eseményt hogy 3-nal nagyobb számot dobunk, B azt hogy parosat. Mit jelent A*B esemény?

2020. ápr. 26. 19:40
 1/4 anonim ***** válasza:
11%
Azt, hogy 6-tal oszthatót dobsz.
2020. ápr. 26. 19:44
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

Az A*B azt jelenti hogy mind a két esemény teljesül. Az A esemény akkor teljesül hogyha 4,5 vagy 6 a dobás. A B esemény akkor ha 2,4 vagy 6. Tehát a 4-es és a 6-os dobás esetén teljesül az A*B.


Ha halmazokról tanultál akkor el tudod képzelni ezt az A és B halmaz metszeteként is, lényegében ugyanazt jelenti.

2020. ápr. 26. 19:47
 3/4 A kérdező kommentje:

Tehát A*B = A metszet B

A+B = A unió B??

A-B = A reszhalmaza B-nek?

2020. ápr. 26. 20:10
 4/4 anonim ***** válasza:
75%

1. Vagyok. 3-mal oszthatóságot olvastam, azért írtam, amit.

Igen, gyakorlatilag ezek az összefüggések.

VAGY = unió

ÉS = metszet

2020. ápr. 26. 20:33