2020. ápr. 26. 19:40
1/4 anonim válasza:
Azt, hogy 6-tal oszthatót dobsz.
2/4 anonim válasza:
Az A*B azt jelenti hogy mind a két esemény teljesül. Az A esemény akkor teljesül hogyha 4,5 vagy 6 a dobás. A B esemény akkor ha 2,4 vagy 6. Tehát a 4-es és a 6-os dobás esetén teljesül az A*B.
Ha halmazokról tanultál akkor el tudod képzelni ezt az A és B halmaz metszeteként is, lényegében ugyanazt jelenti.
3/4 A kérdező kommentje:
Tehát A*B = A metszet B
A+B = A unió B??
A-B = A reszhalmaza B-nek?
2020. ápr. 26. 20:10
4/4 anonim válasza:
1. Vagyok. 3-mal oszthatóságot olvastam, azért írtam, amit.
Igen, gyakorlatilag ezek az összefüggések.
VAGY = unió
ÉS = metszet