Valaki segítene ebben a matek feladatban? (trigonometrikus függvények jellemzése)


A feladat így szól:


A függvény hozzárendelési szabálya: f(x)= -2cos(x-π/6)+1

a, Jellemezd a függvényt!

b, Számítsd ki!

f(π)=?

f(-π/2)=?


A jellemzés szerintem menni fog magamtól is, viszont a számolással enyhén szólva bajban vagyok. Fogalam sincs, milyen módszerrel kéne egyáltalán nekiállni, szóval, ha valaki el tudná nekem magyarázni, hogyan kell, annak nagyon hálás lennék! <3



2020. ápr. 26. 15:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

f(x)= -2cos(x-π/6)+1

f(π)=? Itt csak az x helyére be kell írni a π-t.

f(π)=-2cos(π-π/6)+1=-2cos(5π/6)+1=-2*(-sqrt(3)/2)+1=sqrt(3)+1

Hasonlóan f(-π/2)=2.

2020. ápr. 26. 15:43
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :)
2020. ápr. 26. 15:49