A feladat így szól:
A függvény hozzárendelési szabálya: f(x)= -2cos(x-π/6)+1
a, Jellemezd a függvényt!
b, Számítsd ki!
f(π)=?
f(-π/2)=?
A jellemzés szerintem menni fog magamtól is, viszont a számolással enyhén szólva bajban vagyok. Fogalam sincs, milyen módszerrel kéne egyáltalán nekiállni, szóval, ha valaki el tudná nekem magyarázni, hogyan kell, annak nagyon hálás lennék! <3
2020. ápr. 26. 15:33
1/2 anonim válasza:
f(x)= -2cos(x-π/6)+1
f(π)=? Itt csak az x helyére be kell írni a π-t.
f(π)=-2cos(π-π/6)+1=-2cos(5π/6)+1=-2*(-sqrt(3)/2)+1=sqrt(3)+1
Hasonlóan f(-π/2)=2.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :)
2020. ápr. 26. 15:49