Matek kamatszámításos feladatban tudnátok segíteni?


Aki tudna segíteni, annak inkább privátban küldeném el a kérdést, mert nem akarom, hogy esetleg meglássák, hogy itt kutakodom a válasz után.

Előre is köszi :D



2020. ápr. 24. 12:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Privátban nem segítek, de ha kiírod ide a feladatot akkor szívesen megoldom.
2020. ápr. 24. 13:16
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hiába írsz privát üzenetet, csak akkor oldom meg neked ha ide is kiírod a kérdést. Ne haragudj de én ebből elvi kérdést csinálok. A te kérdésed sok emberen is segíthet.
2020. ápr. 24. 17:31
 3/5 A kérdező kommentje:

András elhelyezett egy bankban 64 000 Ft-ot évi 6%-os kamatra. Testvére, Feri ugyanakkor 48 000 FT-ot helyezett el egy másik bankban évi 7,2 %-os kamatra.

Kb. hány év múlva ér Feri bankban lévő pénze ugyanannyit, mint András bankban levő pénze?

2020. ápr. 24. 20:17
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Évi 6%-os kamat --> 106% = 1,06; 7,2%-os kamat --> 107,2% = 1,072


64000*1,06^n = 48000*1,072^n osztasz 48 ezerrel és 1,06^n-nel

4/3 = 1,0113^n Veszed mindkét oldal tízes alapú logaritmusát.

lg(4/3)=lg(1,0113^n) alkalmazod a logaritmus egyik azonosságát

lg(4/3) = n*lg(1,0113) Osztasz lg(1,0113)-nel

n= lg(4/3) : lg(1,0113) = 25,6

Kábé 25,6 év ami kerekítve 26 év múlva lesz ugyanannyi pénzük a bankban. Feltéve, hogy a kamatláb nem számít és nem nyúlnak a betétekhez.

2020. ápr. 24. 20:53
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ment a zöld kéz :)
2020. ápr. 24. 21:07