Matek,11. osztály; Írjuk fel annak a körnek az egyenletét, amely érinti a koordinátatengelyeket, és illeszkedik a P (2;3) pontra?

Igen,odáig eljutottam, hogy a 3 ponttól a kör kp-ja egyenlő távolságra van. De hogyan lehetne ezt a feladatot megoldani?

2020. ápr. 23. 17:21
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha érinti a koordinátatengelyeket, akkor a középpont két koordinátájának abszolút értéke egyenlő a sugárral. Tekintettel arra, hogy a P az I. síknegyedben van, így a középpont két koordinátája egyenlő, és pozitív. Eszerint a kör egyenlete:

(x-r)^2+(y-r)^2=r^2.

Mivel a P pontja a körnek, így

(2-r)^2+(3-r)^2=r^2.

Oldd meg ezt!

2020. ápr. 23. 17:29
 2/10 A kérdező kommentje:
Elnézést,de ebből semmit se értettem.
2020. ápr. 23. 17:43
 3/10 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 23. 17:54
 4/10 anonim ***** válasza:
Tudod, hogy a kör egyenlete milyen?
2020. ápr. 23. 17:55
 5/10 A kérdező kommentje:
A kör egyenletét ismerem persze
2020. ápr. 23. 19:29
 6/10 anonim ***** válasza:

Akkor mi a baj?


Az, hogy a koordinátatengelyeket az I. síknegyedben érintő kör középpontjánk mindkét koordinátája a sugár nem érthető?


Rajzolj!

2020. ápr. 24. 07:35
 7/10 A kérdező kommentje:
“a középpont két koordinátájának abszolút értéke egyenlő a sugárral”
2020. ápr. 25. 00:12
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha a kör érinti a két koordinátatengelyt, akkor a középpontja egyenlő távolságra van tőlük. És ez a távolság a sugár.

Rajzolj!

2020. ápr. 25. 07:22
 9/10 anonim ***** válasza:
Megnézted a #3 által küldött GeoGebra ábrát?
2020. ápr. 25. 07:34
 10/10 A kérdező kommentje:
#9 nem tudtam megnyitni
2020. ápr. 26. 00:12