a=50 b=40 c=20
Mekkora az átlója, pitagorasz tétellel kellene de nem tudom
2020. ápr. 22. 21:45
2/2 anonim válasza:
A magassága m.
Ekkor m^2=b^2-((a-c)/2)^2.
Az átló d.
d^2=m^2+((a+c)/2)^2
Rajzolj!