Szimmetrikus trapéz? (Lent)


a=50 b=40 c=20

Mekkora az átlója, pitagorasz tétellel kellene de nem tudom



2020. ápr. 22. 21:45
 1/2 egytanulo ***** válasza:
51,03 cm lesz a megoldás! :)
2020. ápr. 22. 22:49
 2/2 anonim ***** válasza:

A magassága m.

Ekkor m^2=b^2-((a-c)/2)^2.

Az átló d.

d^2=m^2+((a+c)/2)^2


Rajzolj!

2020. ápr. 23. 06:53