Háromszög területszámolás csak szögekből?

Hogyan számolok háromszög területet a szögeiből egyetlen oldal vagy a magasság nélkül?

2020. ápr. 22. 15:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Úgy, hogy felírod a trigonometrikus területképleteket háromféleképpen azok mind egyenlőek, lesz három egyenleted és három ismeretlened és megoldod.

a*b*sin gamma= a*c* sin béta

a*b*sin gamma=b*c* sin alfa

a*c*sin béta= b*c* sin alfa

sin alfát/bétát/gammát pedig már ismered, tehát három egyenlet három változó.

2020. ápr. 22. 15:38
 2/6 anonim ***** válasza:

Csak szögekből - sehogy

Egyetlen oldalból - sehogy

Vagy kell a háromszögből mindhárom oldal, vagy két oldal és egy szög, vagy két szög és egy oldal, de ha speciális szakaszok (magasságvonal, súlyvonal, középvonal, stb.) adottak, és ezeknek a valamikkel bezárt szögeik, akkor adott esetben ki is lehet számolni a többit, meg adott esetben nem.

Ha leírod a konkrét példát, akkor talán tudunk érdemben válaszolni.

2020. ápr. 22. 15:38
 3/6 anonim ***** válasza:
1-es; ha a háromszög mindegyik szöge 60°-os, akkor megmondanád a területét?
2020. ápr. 22. 15:39
 4/6 anonim ***** válasza:
Az iskolai (Euklideszi) geometriában sehogy. Viszont a gömbi és/vagy hiperbolikus (Bolyai-Lobacsevszkij) geometriában (rögzített k paraméter mellett) megoldható a feladat. Ez utóbbi esetekre gondoltál?
2020. ápr. 22. 15:40
 5/6 anonim ***** válasza:
Evidens, hogy csak a szögei alapján egy háromszög még nincs meghatározva. Mert ugye egy ház méretű szabályos háromszög nem ugyanakkora területű, mint egy hangyányi.
2020. ápr. 22. 15:40
 6/6 anonim ***** válasza:

Csak szögekből lehetetlen, elég egyszerűen bizonyítható.

Bár mikor lehet szerkeszteni 2 háromszöget, ahol minden szög egyezik viszont a terület nem.

Ismerni kell még legalább egy oldalt vagy a hozzá tartozó magasságot mellé. Onnantól viszont már bármit.

2020. ápr. 22. 16:57