1.feladat
Egy pénzérmét négyszer egymás után feldobva mennyi az esélye, hogy mindig fejet dobunk?
2.feladat
Három kislány húsvéti tojásokat fest. Mind a hárman választanak egy-egy színt az előttünk lévő három lehetőségből: mindenki vagy pirosat vagy sárgát, vagy zöldet választhatnak.
a, Mennyi az esélye, hogy mindenki piros tojást fest?
b, Mennyi az esélye, hogy azonos színűek lesznek s tojások?
c, Mennyi az esélye, hogy mindenki különböző színű tojást fest?
2020. ápr. 20. 18:41
1/3 anonim válasza:
1. feladat:
(1/2)^4=1/16
2. feladat:
a)1/3^3=1/27
b)3/3^3=1/9
c)(3*2*1)/3^3=2/9
2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!❤❤❤
2020. ápr. 20. 19:11
3/3 Adrian.Leverkuhn válasza:
A 4 pénzérmés feladattal kapcsolatban tegnap egy kis eszmecsere ment a gyakorin. Tanulságos végigolvasni a kommenteket:
https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazif..