Sajnos nem vagyok jó matekból és ezzel kapcsolatban van két feladat amit nem értek, valaki esetleg segítene?


1.feladat

Egy pénzérmét négyszer egymás után feldobva mennyi az esélye, hogy mindig fejet dobunk?


2.feladat

Három kislány húsvéti tojásokat fest. Mind a hárman választanak egy-egy színt az előttünk lévő három lehetőségből: mindenki vagy pirosat vagy sárgát, vagy zöldet választhatnak.

a, Mennyi az esélye, hogy mindenki piros tojást fest?

b, Mennyi az esélye, hogy azonos színűek lesznek s tojások?

c, Mennyi az esélye, hogy mindenki különböző színű tojást fest?



2020. ápr. 20. 18:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

1. feladat:

(1/2)^4=1/16


2. feladat:

a)1/3^3=1/27

b)3/3^3=1/9

c)(3*2*1)/3^3=2/9

2020. ápr. 20. 18:44
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!❤❤❤
2020. ápr. 20. 19:11
 3/3 Adrian.Leverkuhn ***** válasza:

A 4 pénzérmés feladattal kapcsolatban tegnap egy kis eszmecsere ment a gyakorin. Tanulságos végigolvasni a kommenteket:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazif..

2020. ápr. 20. 22:16